Masif Parke

Masif parkeler yani ahşap parkelerin ürün yapısı tamamen ağaç olmakla birlikte, tek bir keresteden imal edilen çeşitli ebat ve desenlerde imal edilen parke türüdür.

Masif Parke Üretimi ve Malzemesi

16mm ve 20 mm arasında olan tabakaların kesilmesi ile üretimi yapılır. Zemin döşeme malzemeleri içinde çok tercih edilen çeşitlerden biri olan bu parke, uzun ömürlü, ses ve ısı izolasyonu sağlaması nedeniyle tercihler arasında diğer parke çeşitlerinden öndedir. Çevre dostu olması ile sağlık açısından da asla tehlike yaratmaz. Doğal yapısı dolayısıyla kullanılan mekâna, natürel ve ya klasik görünüm kazandırır. Estetikliği ile döşenen mekâna gözle görülür bir güzellik katmaktadır. Masif parke döşemeleri genelde meşe, gürgen, dişbudak, gül, ceviz gibi sert ve dayanıklı ağaçlardan elde edilir.

Masif parke çeşitleri ve renkleri istenen ebatlarda modern inşaat teknikleri ile hazırlanmaktadır. Masif parke ölçüleri genelde 5’ genişliğinde ve ¾’ kalınlığı ile her zeminde büyük ölçüde performans sağlayacak şekilde alınmaktadır. Ham olarak gelen parke döşenip cilalandıktan sonra rengi farklı olur. Ölçüleri alınan ve döşemesi yapılan masif parkelerin montaj süresi 1 ile 2 gün arasında değişmektedir. Döşeme işlemi bittikten sonra zemine tutkal ile yapıştırılan masif parkenin kuruma aşamasında geçmesi beklenir. Kuruma işleminden sonra da sistre ve cila işlemi olur. Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olması için 10 günden fazla montaj süresi gerekmektedir.

Masif Parke Bakımı ve Temizliği

Masif parke bakımı kolay ve rahattır. Temiz ve nemli bir bezle parkenizi rahatlıkla silebilirsiniz. Parkenizi, her zaman şık dokusunu göstermek için cilalayabilir, dış etkenlere maruz kalmasını önleyebilirsiniz. Açık masif parkelerinizde parlak cila, koyu renk masif parkelerinizde ise mat cila kullanmanız ile parkeleriniz sürekli canlı görünümünü koruyacaktır.

Masif Parke Modelleri

Başlıca masif parke modellerimiz; meşe parke, bambu parke, merbau parke, kestane parke olup diğer parke çeşitlerimizde zengin katalog seçeneklerimiz ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Masif Parke Uygun Fiyat Avantajları

Masif parke fiyatlarında, müşteri memnuniyetini baz alarak işin başlangıcından işin bitimine kadar siz değerli müşterilerimize ekonomik ayrıcalıklar sunuyoruz. Parke döşeme fiyatlarımız ürün seçeneklerine göre değişmekte olup uygun fiyat garantisi ile istemiş olduğunuz ölçülere göre fiyat teklifi veriyoruz.

Ücretsiz Keşif Hizmeti

Avrupa yakasında tüm bölgelere hizmet veren firmamız ile çalışmak isterseniz eğer, İstanbul’un diğer bölgelerinde de ücretsiz keşif hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Parkede kalitede ödün vermeyen firmamızın masif parke katalog seçeneklerini görmek için ve masif parke avantajlarını yakalamanız için, internet sitemizden bizi takip edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

18 Haziran 2016
974 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?